O MNIE

Agata Szmigrodzka urodziła się w 1971 r. w Warszawie. Tam też studiowała na Uniwersytecie Warszawskim historię sztuki z zamiłowania do antyków. W 1999 roku uciekła jednak ze stolicy, by osiąść w bajecznej Jeleniej Górze. Tu dopiero rozpoczęła swoje prawdziwe (jak sama stwierdziła) życie. Na Uniwersytecie Zielonogórskim ukończyła studia pedagogiczne i zajęła się nauczaniem… tańca! Od 2007 r., w Miejskim Domu Kultury "Muflon" w Jeleniej Górze jest instruktorem zajęć tanecznych. Na tychże zajęciach powstał też i pomysł Luboluda. Początkowo były to wymyślane na bieżąco opowiastki na każdy koniec zajęć z dziećmi.

"Młodzi tancerze niecierpliwie czekali ciągu dalszego opowieści o wielkoludzie kochającym ludzi, o dzielnej, małej Basi z bidula, przesympatycznym Pyszczymordzie i dobrym Wyrwignacie. A ja - uważnie patrzyłam, jaki znowu problem jest do rozwiązania moją bajką. I tak, bohaterowie w kolejnych "odcinkach" przezwyciężali i uczyli się żyć ze swoimi wadami, słabościami i trudnymi zdarzeniami, które niósł im Los."

Lubolud to opowieść o nas samych i o tym, jak wiele możemy zdziałać miłością i przyjaźnią. To klasyczna bajka, w której dobro zwycięża. Choć cena, jaką za to zwycięstwo trzeba zapłacić, uczy nasze dzieci wcale nie bajkowego życia...